Girdiği evi kendisinin sanan mirket

Bir gün eve giriyorsunuz, şöminenin başında bir mirket, ısınıyor. Burada durup, önce şu mevzuyu açıklığa kavuşturalım. Şömineniz dedim de birden tereddüt ettim, pencereden dışarı kısık gözlerle baktıktan sonra duraklayıp, vay arkadaş dedim ve daha şömineli bir evde oturmadığımı farkettim. Soba diye mi değiştirsem onu, ya da kalorifer peteği diye ek yapsam yanına. Ambiyansı bozulmasın diye şömine olarak kalsın ama bildiğimiz kovalı soba olarak hayal edelim.

Açıklık getireceğim diğer konu da mirket. Nedir mirket ? Afrika hayvanı oluyor kendileri. Bizim gelincikten hallice bir hayvan.

Devam edelim. Bir gün evinize geliyorsunuz, artık ne getirdiyseniz eve düzenleyip üstünüzü değiştiriyorsunuz. Dışarının soğuğunda donmuş iliklerinizi ısıtmak için şöminenin başına gidiyorsunuz kiiii, kermit hayvanı sizden önce gelmiş “abe kıçım dondu dışarda bu nasıl memlekettir, bırak iki dakka ısınayım şuracıkta” havasında bir size bir şömineye bakıyor.

Ne yapardınız ?

Bir bayanın başına gelen olay bu 🙂 O da fırsat bu fırsat kapmış kamerayı çekmiş hayvanı. Mirkette arkadaş ne rahatmış, eleman kılını kıpırdatmıyor, gel sen de ısın der gibi bakıyor. Tabii bu hayvanlar Afrika’nın sıcağına alışmışlar. Soğukta ne yapacaklarını şaşırıp evlere dalıyorlar.

Şaka maka beslenir bunlardan, ama huyunu bilmem suyunu bilmem ne zaman ne yapacağı belli olmaz, kuş iyidir kuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir