Günümüz teknoloji dünyası

Artık internetin ve günümüz teknolojisinin ne kadar hızlı geliştiğinden bahsetmeye gerek kalmadı galiba, çünkü yediden yetmişe herkes bu konuda hemfikir. Bizim yapmamız gereken ise, bu gelişime zıt yönde değil, aynı yönde ivmelenmek ya da bunu yapamıyorsak bile dışarda, yabancı kalmadan takip etmek.

teknokopat

teknokopat.com

Teknoloji haberlerini takip etmenizde size yardımcı olacak yığınla site, araç ve uygulama bulabilirsiniz. Ancak önemli olan, bu kadar bilginin size sistematik olarak ve ilgi alanlarınıza göre sunulması ve bundan faydalanmanız. İlgi alanınıza yönelik özelleştirilmiş makaleleri takip ederken, diğer alanlarda yazılmış, daha genel hatlara sahip teknoloji makalelerini de takip etmenizde fayda var, çünkü hak verirsiniz ki bilgi çağındayız ve alışveriş yaparken dahi bir ürünün en iyisini almak için araştırma yapıyoruz. Daha önceden az da olsa bilgi sahibi olmak, bir konuyu kavramanızda ve daha rahat hareket etmenizde fayda sağlayacaktır.

Bu iddiama bir örnekle açıklık getireyim. Henüz cep telefonları hayatımıza gireli (en azından cebimize) 15 yıl civarı bir süre geçti. Kullandığınız ilk cep telefonuyla şu anki akıllı telefonunuzu karşılaştırdığınızda gelişimin ve ilerlemenin farkına varacaksınızdır. Öyle ki, günümüz telefonları için artık “cep telefonları” değil, “akıllı cep telefonları” kategorisi kullanılıyor. Piyasada yığınla telefon bulunurken, bir bilene danışmadan, sadece reklamlara bakarak ya da bilgi sahibi olmadan alışveriş yaparsanız bir kaç ay içerisinde yanlış tercih yaptığınızın farkına varmanız işten bile değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir