İnternet sayfalarınız her yerde sizinle

Eveet, artık android yazılarına başlamanın zamanı geldi gibi. Daha önceki inceleme yazılarında bir kaç siteden derleme olarak hazırlanan içerikler olduğu için ayrıntılı bilgi veremeden konuyu kapatmak zorunda kalıyordum.

İlk tanıtmak istediğim uygulama, internette sonradan incelemek için bir kenara ayırmak istediğiniz sayfaları kolaylıkla kaydedip daha sonra ulaşmanıza imkan sağlayan Pocket. Yabancıların “read it later” dedikleri şeyi yapmaya yarıyor.

Şahsi olarak konuşmak gerekirse, internette her an karşıma ilgimi çekebilecek kaynaklar çıkabiliyor. Bir şeyi araştırırken ahanda bu da varmış dediğim çok zaman oldu ama sonradan dönüp bakmaya ya zamanım olmadı ya da hafızam yetmedi. Eli yüzü düzgün bir telefon aldıktan sonra da uygulama araştırmaları yaparken böyle bir uygulamaya rastladım ve işimi inanılmaz derecede kolaylaştırdı.

Kendimden biliyorum, “ben bunu bir okuyayım, iyi olur” dediğim bir çok yazıyı, makaleyi sonradan hatırlamaz oluyorum. O anda okumaksa çoğu zaman mümkün olmuyor. Hani o anda çok da gerekli değil aslında, bir süre sonra görsem okusam da olur. Klasik browser bookmarkını kullanıyorum bu tür işler için ama bazen o da yetersiz ve karmaşık kalıyor.

Pocket, bu iş için biçilmiş kaftan. Hem bilgisayarınızda hem de mobil cihazınızda senkronize bir şekilde çalışıyor ve kayıpsız bir şekilde kaydettiğiniz sayfalara her an ulaşabilme imkanı sağlıyor. En sevdiğim özelliği ise bu oldu ki zaten uygulama bu mantık üzerine kurulu. Her ne kadar chrome, firefox vs gibi programların mobil sürümleriyle sekme eşitleme imkanı bulunsa da kullanılabilirlik olarak Pocket daha çok hoşuma gitti.

Ayrıca mobil cihazınızda tarayıcılara ek olarak küçük bir paylaş butonu ekleniyor ve mobildeyken dahi merak ettiğiniz sayfaları linkleri videoları kayıt sayfanıza pratik bir şekilde gönderebiliyor ve daha sonra inceleyebiliyorsunuz.

Eğer ki sizin de benim gibi, sonradan okumak istediğiniz ya da ulaşmak istediğiniz sayfaları kaydetme ihtiyacınız varsa, ve bu kayıtlı sayfalara her an her yerden ulaşabilmek istiyorsanız Pocket’i denemenizi tavsiye ederim.

Uygulamayı Play Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Kenan CANOL

Google sayfama göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir