Interstellar filminden inceleme

http://www.youtube.com/watch?v=zSWdZVtXT7E

Son zamanlarda sinemaya sık sık gider oldum ama bir kaç yapım dışında dişe dokunur filmle karşılaşmadım. Sinemada izleyip de etkisinde kaldığım son film Hobbit 3’lemesinden 2.si Hobbit : Smaug’un Çorak Toprakları oldu. Arada kalan filmler de açıkçası çok tatmin edici olmadılar, bir haftasonumu şöylesine geçireyim hesabından öteye gidemediler yani.

Geçtiğimiz cuma günü vizyona giren Interstellar filmini son aylarda sabırsızlıkla bekliyordum, başroldeki Matthew McConaughey ve yönetmen koltuğundaki Christopher Nolan beni iyiden iyiye beklentiye sokmuştu. Tabi bunda, Matthew reisin Para Avcısı filmindeki müthiş rolü ve Christopher Nolan’ın filmlerindeki o öngürülemeyen senaryo yapısı, sonlara doğru bir türlü bitmeyen ve işin garip tarafı bitmesini de istemediğiniz sürükleyiciliği ile izlemeye doyamadığınız filmleri sayesinde çıtayı bir hayli yüksek tutması önemli faktör. 

Gelelim filme, Interstellar, her türlü beklentinizi karşılayabilecek bir kurguya sahip. Dram, aksiyon, macera, gerilim, bilim kurgu ve aralara serpiştirilmiş bir kaç espri ile tam beklediğim film olmuş. Baştan sona kadar merak uyandıran, ne oluyor burada diye sürekli soracağınız ve  Christopher Nolan’ın klasiği, başın sondan, sonun baştan aldığı sahnelerle vay bee diyeceğiniz bir film izlemek istiyorsanız Interstellar’ı mutlaka deneyin. Yaklaşık 3 saat boyunca bu dünyadan kopacaksınız bunu size garanti ediyorum. Müziklerin müthiş zamanlaması ve Hans Zimmer’in yine sizi sizden alacak eserleriyle iyice kendinizi kaptırabilirsiniz. Aşağıda filme ait bir soundtrack paylaşıyorum, karanlığı, gergin yapının ve sahnenin dramatikliğini eklediğiniz zaman içinizde bir şeylerin kıpırdadığını hissedebilirsiniz.

Film hakkında fazla yorum da yapmak istemiyorum, kısaca toparlamak gerekirse  Christopher Nolan’ın Batman’inden sonra şaheser nasıl olur başka diyordum, böyle olurmuş.

Mutlaka gidin izleyin kolay kolay film önermem, IMDB’den şu an 9,1 puanı kapmış bile.

 

http://www.youtube.com/watch?v=t6XtCDoEMBA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir