iOS’tan Eskiye Yönelik Rooms Uygulaması

iOS’tan Eskiye Yönelik Rooms Uygulaması

Sosyal medya sitelerinin en popüleri Facebook’tur ve bununla birlikte sürekli yeni çalışmalar, uygulamaların da sunulduğu bu sosyal ağda çok farklı etkinlikler yapılabiliyor. Daha önceleri sohbet etme ya da bir sayfa üzerinden sayfa kullanıcılarının sohbete dahil olduğunu biliyorduk. Ancak iOS işletim sisteminin Facebook kullanıcıları için yeni sunduğu Rooms ile artık istediğiniz bir konuyla alakalı sohbet odaları da açabiliyorsunuz.

Bir dönemin chat sitelerinde sunulan bu hizmetin, sosyal medya ağları üzerinden de sunulması, bir bakıma eski sistemin geri mi geldi sorularına da neden olabiliyor. Artık insanlarla daha rahat iletişim kurmak, daha rahat sosyal medya üzerinden kamuyu oluşturmak da iOS Rooms ile daha kolay olacak.

Uygulama Facebook’tan ayrı bir şekilde çalışıyor. Bununla birlikte isteyen kullanıcı adını gizleme imkanlarına daha sahip olabiliyorlar. Davetiye usulü ile çağrılan kullanıcılar, aynı zamanda sohbet odasının kurallarını da kendileri belirliyorlar. Rooms uygulaması ile artık sosyal medya ağlarının en büyüğü olan Facebook ile daha fazla işlem yapmak da kolay hale gelecek. İlerleyen zamanlarda bunun etkisinin nasıl olduğunu daha net göreceğiz.

Kenan CANOL

Google sayfama göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir