Kısa Bir Yolculuk

Üniversite dersler derken, gezinti yapmaya bir türlü zaman bulunamıyor. Tabi kimisi engel tanımıyor ama ben o kesimden değilim malesef. Hazır üniversite tatil dönemine girmişken ve hazır 3 hafta kadar bir tatilim varken elime geçen bu fırsatı degerlendireyim dedim.

Genellikle yeni yerler görmek için gezerim, ancak bu seferki bir istisna. Yeni yerler görmek yerine dostlarımı ziyarete gidiyorum. Bir buluşma da diyebiliriz elbette. Tamamı liseyi beraber okuduğum değerli arkadaşlarımdan dostlarımdan oluşan  on küsür kişilik bir grup. Neredeyse 8 yıl geçmiş olacak tanismisligimizin üzerinden ve 8 yıldır bir an bile sıkılmadım muhabbet ederken. İşte bu küçük nedenler beni bu kısa yolculuğa yönlendirdi.

Aslında bir yerde de Ankara’ya gidiyor olduğum için mutluyum. Kendimi bildim bileli baskentin hayranıyım. Burada doğdum, okuluma burada başladım, ilk arkadasliklarim buradandi nasıl sevmeyeyim bu sehri 🙂

Bunlarinin dışında da yolculuk yapıyor olma gerçeği var tabi. Sizi bilemiyorum ama beni bir heyecan sarıyor. Defalarca gittim baskente, yıllarca yaşadım ama her gidişimde mutluyum ve heyecanlıyım. Bu tıpkı önceden okudugunuz bir kitabı tekrar okurken aldığınız haza benziyor. Geçtiğimiz yollardaki dağ, bozkır, köy manzarası da cabası tabi.

Peki siz neden hala edersiniz? Küçük bir gezi hoş olmaz mi? İlla arkadaşlarınızı görmeye gitmek zorunda da degilsiniz. Her gittiğinİz gezdiğimiz yerde güzel memleketimin keyfini cikarabilirsiniz. Engelleriniz neler sizi alıkoyan şeyleri geride bırakın. Bırakın ki daha mutlu monotonluktan sıyrılmış bir hayat sizlerle olsun. Ailenizi arkadaşlarınızi geride bırakın demiyorum, ayak üstü düşman kazanmayalim 🙂 onlarida alın daha zevkli bir seyehat olacaktır.

Hayat kısa sevgili okurlar tadına varın hayatın, abartmadan, bencillik yapmadan, güzelce yaşayın.

Düzce- Ankara yolundan sevgilerle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir