Kullan at mini şarz bataryaları mı geliyor ?

Yeni nesil mobil cihazların en büyük sorunlarının başında gelen batarya problemi herkesi mutlaka madur durumda bırakmıştır. Eskiden bu problem ancak uzun yola gittiğiniz zaman ortaya çıkıyordu ama şimdilerde çarşıya çıkmaya kalksanız telefonun şarzı yüzünden insansa soğuma geliyor. Çıksam bile bir süre sonra ortada kalacakmışım gibi hissediyorum. Batarya performansı olarak en iyiler arasında yer alan LG G2 bile bunları hissettiriyorsa iPhone kullanıcılarını düşünemiyorum.

Üreticiler daha büyük kapasitelere sahip bataryalar kullanmak yerine “güç tasarrufu” “güç tasarrufunun tasarrufu” “bu da tasarruf değilse artık napayım” gibi modlar çıkararak *artık yüzde 2 şarzla 1 gün telefonu kullanabileceksiniz* gibi sloganlar ortaya atıyorlar. Hurafe. O şarzla telefonun ben neyini kullanayım, saat için mi var.

İşte bu haykırışları dindirmek için Çinli bir tasarımcı ortaya bir fikir atmış. Atmayı geçtim, konsept olarak gözle görülür bir ürün çıkarmış ortaya. Tsung Chih-Hsien , yaptığı karton batarya kartuşlarıyla cihazınızı şarz edebileceğiniz “saatlik” kullan at fikrinin gerçekleşmesi için çalışmaları başlatmış.

Resimde de göreceğiniz gibi üzerinde saatlik kullanım ömürleri yer alan bataryalar sayesinde şarz sıkıntınıza çözüm getirebiliyorsunuz. Tabii ilerleyen zamanlarda farklı fonksiyonel özelliklerle donatılacağını düşünüyorum ki bu da kullanıcıların icadı benimsemesi ve arz talep meselesine bağlı. Biraz zaman alabilir ama bu teknolojinin gerçekleşmemesi için önünde hiç bir engel yok. Biz de ürün çıkana kadar taşınabilir şarz istasyonlarıyla idare etmeye devam edelim.

Kenan CANOL

Google sayfama göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir