LG G3 özellikleri yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı

Piyasadaki yerini G2 modeli ile büyük ölçüde artıran ve bu yarışta ben de varım diyen LG’nin yeni amiral gemisi hakkında gün geçtikçe yeni sızıntılar geliyor. İnternete düşen bir profil dosyasını incelediğimde bir çok özelliğin ortaya çıktığı bir telefon modelinden bahsediliyor. Otoritelere göre bu telefon LG’nin G3 modeli. Tam olarak LG G3 adı geçmiyor ama LS 990 olarak görünen telefonun G3 olması kuvvetle muhtemel.

Peki bu yeni amiral gemisinde yer aldığı düşünülen donanım özellikleri neler ? Donanıma geçmeden önce biliyorsunuz ki G3 Android 4.4 ile gelecek. 3 Gb RAM ile gelecek olan cihazda ekran çözünürlüğü 2560 x 1440 olarak belirlenmiş. 13 megapiksel arka kamera ve 2.1 ön kameraya sahip.

Beklenen en önemli değişiklik ise işlemciydi. Diğer rakipleri gibi yeni amiral gemisinde Snapdragon 801 kullanılması beklenirken, profil dosyasında yazana göre LG Snapdragon 800’ü tercih etmiş. Tabii kağıt üzerinde Snapdragon 801 modeli 800’den üstün olsa da kullanıma ne kadar etki eder tartışmalı.

Bir diğer söylentiye göre ise G3 modeli microSD kart desteğiyle gelecek, mevcut bilgilere göre 32 GB depo hafızası var G3’ün.

Kenan CANOL

Google sayfama göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir