Lg lütfen bunu yapma, bak lütfen

LG G2 kullanıcısıyım. Gayet memnunum. Önce çok araştırdım bir çok telefonu inceledim, Samsung’u kullanan çok olduğu için telefondan soğumuştum, Sony gayet güzeldi ama kasadaki alt üst çerçevenin genişliği çok fazlaydı ondan da vazgeçtim, HTC’ye nedense hiç alışamadım ki zaten One modelini arkadaşımda kullandıktan sonra iyi ki almamışım dedim. Eledim eledim, LG’ye geldim. Önce standart insan refleksleriyle ucuzsa almam havalarına girmiştim ama telefonu elime aldıktan sonra hiç tereddüt etmeden ben bu telefonu alırım dedim.

LG ekran panel üreticisi. Telefonun ekranı muazzam derecede memnun etti beni. Canlı görüntüler, temiz sade arayüz ve harika tasarımı çok hoşuma gitti. Telefonu elinize aldığınızda çerçevelerin olmadığı bir cihaz kullanıyor hissine kapılıyorsunuz.

Neyse, LG bu G2 hamlesinden sonra adından sık sık söz ettirmeye başlamıştı. Sıradaki telefonu merakla bekleniyordu ki kurulan hayaller fiyat bandının G2 seviyesinde devam etmesiydi. Lakin gel gelelim LG G3 ‘ü diğer piyasa telefonlarından pek de farklı olmayan fiyat seviyesinde sundu.

G3’ü inceleme fırsatı buldum, telefon güzel, ama G2 ‘yi satayım da G3 alayım dedirtecek kadar bir özelliği yok. Bir knock code özelliği vardı ki zaten LG bunu da güncelleme sonunda G2’ye de kazandırdı. Bu arada LG güncellemeler konusunda pek muzdarip olan kullanıcılara bu sene kötünün iyisi bir şekilde gecikmeyle 4.4.2 yi sunmuştu.

G3 ‘ün çok övülen flat arayüzü de hiç mi hiç hoşuma gitmedi. Ne bileyim renk paletinden midir nedir bana bir hava katmadı. Buraya kadar her şey normal. İş bundan sonrasında.

İnternette bir çok sızdırılan haber var, G3 ‘ün bir kaç özelliğinin daha G2’ye getirileceği hakkında. Bunlardan biri de arayüz. Hani derler ya yılanın sevmediği ot burnunun dibinde bitermiş diye, daha sağlam örneği nedir bilemem. Abicim o kadar ot var, geliyor benim sevmediğim burnumun dibinde bitiyor. Yani bir arayüzün getirilmesi için güncellemeye ne gerek var ? Koy bir tema köşeye, kullanan kullansın, kullanmayan eskisiyle devam etsin. İlla tüm arayüzün olmasına gerek yok ki, insanlar telefondaki zamanlarının yüzde 10’unu belki ayarlar kısmında ya da kısayollarda geçiriyor.

G3 için geliştirilmiş klavyeyi de denedim o da hoşuma gitmedi. Flat tasarım hoşuma gitmiyor. Ben G2’mdeki natural temalı klavyemle mutluyum arkadaş. Sakın ola opsiyonsuz güncelleme yapmayın. Tek temennim bu arayüzün değiştirilebilir olması. Böylece eski ama sevdiğim arayüzü kullanmaya devam edebilirim.

Lg lütfen bunu yapma, bak lütfen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir