Matematiği bitiren mobil uygulama

Bir kaç gün önce gördüğüm bir uygulama Photomath. Kısaca bahsetmek gerekirse, matematik işlemlerini çözüyor. Çok kısa oldu.

Photomath adındaki uygulama Windows Phone ve iOS için kullanılabilir durumda ama Android kullanıcılarının bir müddet daha beklemesi gerekiyor. Teknoloji ilerledikçe ilginç ilginç davranışlar sergileyen ürünler ortaya çıkıyor. Özellikle lisede, sayfayı tutan problemlerden bıkmış usanmış birisi olarak beğenimi kazandı Photomath. Kullanımı gayet rahat görünüyor, kamerayı, çözülmesini istediğiniz problemi içine alacak şekilde ayarlıyorsunuz ve çözüm ekranda beliriyor. Çözümden sonra, problemin nasıl çözüldüğüne de bakabiliyorsunuz. Aşama aşama hangi işlemlerin kullanıldığını gösteriyor.

Öğrenciler için kolaylık olur mu bilemiyorum sonuçta çözülemeyen sorular için fırsat olsa da sürekli kullanımının insana bir şey katacağını sanmıyorum.

Uygulamanın hangi zorluk derecesindeki problemlere kadar çözebildiği hakkında bir fikrim yok ama kullanan varsa söylesin lütfen, Android için boşuna bekleyip heves yapmak istemiyorum.

Uygulamanın nasıl çalıştığını videodan izleyebilirsiniz. Garip.

Windows Phone için indirmek istiyorsanız tıklayın.

iOS için indirmek istiyorsanız tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir