Ne izlesek ?

Haftasonunun gelmiş olmasıyla birlikte yapılacaklar listesinin en üstünde bulunan “sinema” maddesini yerine getireyim diyorum. Hafta boyunca araştırıp tavsiye edilmiş filmlerden seçtiklerim arasında artık kura mı çekerim yoksa kötü çıksa da en azından pişman olmam diyebileceğim filme gitmek istiyorum.

Seçtiğim filmler arasından Labirent: Ölümcül Kaçış izlemek istiyorum. Farklı bir konusu ve “bilim kurgu” dalı olması beni kendine çekti. Bilmiyorum, bilim kurgu ve fantastik filmleri sever misiniz ama konu bakımından tatmin seviyesine ulaşmaları sinemada izlemek için yeterli oluyor benim için. Görsel efektler ve müzikleri kendi içerisine çektiği için sinemanın havasında beğeni çıtası yükseliyor. Ama mesela komedi, dram, psikoloji öğeleri öne çıkan filmlerde atmosferden ziyade oyunculuk, senaryo gibi diğer etkenler önemli oluyor.

labirent-olumcul-kacisBirde şu açıdan yaklaşmak lazım konuya, 2014 filmleri beni pek tatmin etmedi. Hani say deseniz bir elin parmağını geçmez her şeyiyle kaliteli gördüğüm yapımlar. O yüzden eski dönemlere yönelip kült sayılan ve izlediğinizde size bir şeyler katacak filmleri de tercih ediyorum. Mesela izlediniz mi bilmem (ne kötü ki ben de önceden izlememiştim) Robin Williams’ın Can Dostum filmini izlemenizi şiddetle tavsiye ederim. Gerçek hayattan filme kurgulanan bu müthiş filmde, diyalogların büyük kısmı bir kağıda yazılıp duvara asılacak cinsten. Robin Williams’ın parkta, bankta otururken gençadama yaptığı konuşma var ki efsanedir.

Diyeceğim o ki, film seçimlerinizde siz de o günki ruh halinize göre seçim yapabilirsiniz. Her filmde mantık, senaryo ve oyunculuk aramak filmsiz geçen günlere sebep olabilir 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir