Pire ilaçlama

Pire Özellikleri

PİRE NASIL BİR CANLIDIR?
Üzerine tutundukları canlıların kanı ile beslenen parazit canlı türü olan pireler kanatsız bir yapıya sahiptirler. Hareketlerini zıplayarak sağlarlar. Nadir olarak görülse de bazı pire çeşitleri bitkilerin üzerine yapışarak beslenmelerini bitkiler üzerinden sağlarlar. Sudaki canlıların beslenmesi için bazı akvaryumcular da su piresi türü de bulunmaktadır.

PİRENİN GENEL ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

1. Kan emerek beslenirler 2. Sürekli zıplayarak hareket ederler 3. Arka bacaklarının yapısı gereği kendi boylarının 100 katı kadar yükseğe zıplayabilirler 4. Toplam 4 evreden sonra yetişkin hale gelirler 5. Siyah, kahverengi ve gri gibi renklerde olabilmektedirler.

PİRENİN İNSANLARA ZARARLARI NELERDİR?

1. Üzerine yapıştıkları insanların kanını emerek beslenen pireler çok sık yer değiştirmektedir. Bu yüzden en çok hastalık yayan haşere olarak bilinmektedir. 2. Tifüs, veba, tenya, bağırsak kurdu, ağırsak şeridi, tularemi gibi birçok bulaşıcı hastalıklara neden olabilmektedir. 3. Ağız salgıları ile alerjik durumlara neden olurlar.

PİRE NERELERDE GÖRÜLÜR?

Daha çok tüylü hayvanların tüyleri arasına yerleşen pireler insanlar üzerinde kan emdikten sonra pek fazla kalmazlar. Bu yüzden genellikle hayvanların tüyleri arasında görülür. özellikle evcil hayvan besleyenler sık sık böcek ilaçlama yaptırmalıdırlar PİRE İLAÇLAMA Pireler kan emerek beslenen bir parazit canlısı oldukları ve sürekli zıplayarak yer değiştirdikleri için onlardan kurtulmak sanıldığından daha zordur. Bu işin zorluğunu bilen, alanında uzman ekiplerimiz tarafın pire ilaçlaması yapılarak bu haşerelerden tamamen kurtulmanızı sağalmaktayız. Proser ilaçlama olarak sizlere *bir telefon kadar yakınız

Kenan CANOL

Google sayfama göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir