Sinema görüşleri ve yorumları

Gerek sinemada gerekse evde film izlemeyi çok seven biriyim. Zaten belirli bir sayının üstünde film izlediyseniz bir süre sonra seçici olmaya başlıyorsunuz. Her filmi izlememe huyu gibi bir de kendi yorumunuzu kendiniz yapabilme yetisine kavuşuyorsunuz. Oyunculuklar ve senaryo hakkında eleştirilerde bulunabilirsiniz de, sonuçta siz de bir şeyler bilir hale geliyorsunuz.

Yönetmeni ya da filmi eleştirmek için illa ki elit bir kesime ait olmak gerekmiyor, sonuçta doğru ya da yanlış kendi fikirlerimize sahip insanlarız. Şimdi görüşlerime meşru bir zemin hazırladıktan sonra geçelim konuya 🙂

Sinema sektöründe birbirinden kopyalanıp tekrar sürülen bir ton film var. Durum öyle bir hal alıyor ki bazen ben bu filmi izledim ama bu karakterlerle değil diyebiliyorsunuz. Yabancı sektör içerisinde de, yabancıdan Türk sinemasına uyarlanan filmlerde de aynı durum söz konusu. Ama bir de şu furya var ki, hasılat elde etmiş ve yüzde doksan dokuz sinema sever tarafından bilinen yapımların alay konusu haline getirilmesi.

Komedi işin içine girdiğinde kültürler arası büyük bir fark ortaya çıkıyor. Yabancıları güldükleri esprilerle kendi kültürümüz arasında bir hayli fark var. Ama genelde Hollywood’a alışık olanları eğlendirecek yapımlar yabancı komediler.

“Korkunç bir film” ile hız kazanan bu alay sineması, her geçen gün kendine yeni kurbanlar buluyor. Bunlardan birisi de “Paranormal Activity” adlı korku ve gerilim konulu film oldu.

Yazının devamını şuraya taşıdım.

One thought on “Sinema görüşleri ve yorumları”

  1. Pingback: Anormal Aktivite filmi görüş ve yorumları - wordpress, yaşam, güncel blog, güncel bilgi
  2. Trackback: Anormal Aktivite filmi görüş ve yorumları - wordpress, yaşam, güncel blog, güncel bilgi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir