Tavsiye Android mail uygulaması : CloudMagic

Akıllı cep telefonu aldıktan sonra, daha doğrusu alma amacım doğrultusunda bir çok çevrimiçi uygulama arayışına girdim. Takip ettiğim forumlar olsun, maillerimi bir arada yönetebilmek olsun, arkadaşlarla sürekli iletişim içinde kalabilmek olsun, hepsini sağlayabilmek için ve en önemlisi anlık bildirimlerin sorunsuz çalıştığı uygulamalara yöneldim.

7-8 aydır sürekli arayış içerisindeydim, ta ki 2 ay öncesine kadar. Deneyerek, kullanarak, memnun kaldığım noktaların beğenmediğim yanlarına üstün gelen uygulamaları seçtim.

Mailler benim için en önemli olanlarıydı çünkü ayrı ayrı 3 farklı maili her  defasında kontrol etmek hayli zaman alıyor. Zaten adam akıllı bir forum takip ediyorum, twitter deseniz onun da kendi uygulaması yetiyor. Ancak Android’in kendi mail uygulaması benim için yetersiz geldi. Aramaya koyuldum.

Ücretli uygulamalara geçmeden önce ücretsiz olanları teker teker denedim, k9 mail olsun, mymail olsun, yandexin kendi mail istemcisi, outlook için kendi uygulaması vesaire derken hepsini bir araya toplayan muazzam kalitede hem de ücretsiz olan cloudmagic’i denedim. Tam anlamıyla istediğim özellikleri barındıran, kendi sunucunuzu kullansanız bile ayarlarını kolayca halledip kurulumu tamamlayabildiğiniz bir uygulama. Ayrı ayrı mailleri tek bir hesap altında toplayıp sade arayüzle kontrollerinizi üst seviyeye çıkarıyor. Başka bir uygulamaya da gerek kalmıyor, şöyle söylemek gerekirse, outlook’un kendi uygulaması bile kilitlenip kalıyor, mailleri çekemiyordu. Fıtık edercesine ikide bir çökme hatası verince sildim, maillere bakmasam daha az strese girerdim çünkü. Keza yandex mail uygulaması da öyle, durduk yere çökme hatası veriyordu, onu da sildim. Sorunsuz çalışan tek uygulama o ana kadar gmail uygulamasıydı ki zaten onu da kullanıyorum şu anda.

Neyse, cloudmagic’e geçtim, içim rahat şu an. Böylesine bir uygulamanın reklamsız olması da müthiş bir şey. Siz de stabil bir mail uygulaması arıyorsanız, çoğu sunucuyu destekleyen uygulamayı deneyebilirsiniz. Ama mutlaka ve mutlaka, uygulamayı kullanmadan önce ayarlarınızı doğru yaptığınızdan emin olun ve defalarca deneme maili gönderdin ve alın. Benim denemelerimde ulaşmayan bir mail yok şimdilik. Ne derler, so far so good.

Resimde iphone kullanılmış ama olsun, androi o android.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir