Teknoloji haberleri

Teknoloji, çok uzun zamandır var olan ve insan yaşamına hizmet amaçlı kullanımı sayesinde çok çabuk benimsenen bir alan. Sadece gereklilik alanlarında değil, eğlence ve interaktif bir yaşam şekli sunarak zorunluluklarımızı daha kolay yerine getirebilme şansı veren bir sistem aynı zamanda.

Teknoloji deyince aklımıza sanırım direkt olarak mobil cihazlar, bilgisayarlar, taşınabilir diğer aygıtlar geliyor. Ancak teknoloji sadece bu kategorilerle sınırlı değil tabii ki. Örneğin sağlık alanında son 30-40 yıldır yaşanan gelişmeler binlerce insanın hayatını kurtarmış ve daha nicesinin sağlığını iyileştirmede faydalı olmuştur. İlaç sanayinden tutun hastalıkların dijital ortamda görüntülenmesi ve tedavi aşamasında kullanılan aygıtlara kadar teknolojiden yararlanılmış ve muazzam sonuçlar elde edilmiştir.

Teknoloji haberlerini takip etmek oldukça güç, zira onlarca kategoride günde yüzlerce haber çıktığı için insan sadece ilgilendiği alan üzerinden takip etmek istiyor. Size önerim bir kaç konuyu tam anlamıyla takip edip diğer konuları yüzeyel bir şekilde gözden geçirmeniz. Çünkü teknolojide neredeyse tüm kategoriler birbirleriyle grift bir şekilde çalışıyorlar. Örneğin uzay teknolojilerinin büyük bir kısmı şu an iletişim sistemlerimizde yer alan altyapıyı oluştururken, iletişim ve haberleşme altyapısı da toplumların şu anda vazgeçilmezi halini almış olan sosyal medyanın aktif olarak kullanımına olanak sağlıyor.

Tabii tüm bu alanlarda takip edilmesi gereken medya siteleri de var, örneğin günlük olarak ihtiyacınızı karşılayabilecek (gelişmelere tamamen yabancı kalmayacak şekilde) teknoloji haberlerini teknoter sitesinden takip edebilirsiniz.

Teknolojiden ayrı kalmamak ümidiyle!

Kenan CANOL

Google sayfama göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir