Teknolojide öne çıkan yenilikler

Son günlerde teknoloji dünyasında bir çok yeni gelişmeler yaşanıyor. Özetle bir kaç maddeyle bunlardan bahsedelim.

Whatsapp geçtiğimiz günlerde en önemli güncellemelerden birini aldı. Şirket devasa rakamlara Facebook’a satıldıktan sonra gerek entegrasyon aşamasında gerekse var olan bir kaç hatanın düzeltilmesinde işe yarayan bir dolu güncelleme yayınladı. Whatsapp Beta uygulamasında son güncelleme de yayınladı ve Facebook erişimiyle ilgili bir kaç hata giderilmiş durumda. Eğer otomatik güncelleme almıyorsanız Google PlayStore’dan direkt olarak indirebilirsiniz.

fblogo

Teknogel

Teknoloji haberlerinden bir diğeri Sony cephesinden. Xperia serisiyle fiziki dayanıklılık aşamasında üst düzey ürünler ortaya çıkaran Sony, 300$ altı ürünlerinde de su geçirmezlik özelliğinin kullanılacağını açıkladı. Maliyet açısından nasıl bir yük bineceği şu an için muamma ancak tüm fiyatlandırmanın optimize bir şekilde ayarlandığından hiç şüphe yok. Piyasadaki üst düzey telefonların kullandığı su geçirmezlik özelliğini orta segment telefonlarda görmek kullanıcıları memnun edeceğe benziyor.

 

Son olarak aktarmak istediğim haber ise Nokia’dan. Teknogel‘de yer alan bilgiye göre Nokia X için güncelleme yayınladı. Bilindiği üzere Nokia, Android işletim sistemini temel alan telefonu Nokia X’i piyasaya sürmüştü. Orta segmentin altında bir telefon olması ve Windows Phone işletim sisteminden uzak bir yapıda olması sebebiyle kullanıcılar Nokia X’i almak için temkinli yaklaşıyordu zira Nokia’nın bu cihazına güncelleme vermeyeceği konuşuluyordu. Ancak Nokia herkesi şaşırtarak Nokia X için 1.1.2.2 güncellemesini yayınladı. Bu güncellemeyle birlikte 2 temel uygulama ekleniyor ve cihazda hız ve stabilite iyileştirmeleri yapılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir