Walter White gerçekmiş ya la

2008’de yayınlanmaya başlayan dizi Breaking Bad’i izlemiş olabilirsiniz. Eğer izlemediyseniz şiddetle tavsiye ederim, böyle bir diziyi başka yerde bulamazsınız. Geçtiğimiz yıl sona erdi dizi ama bende bıraktığı etki bir hayli derin. Diziden spoiler vermeden kısaca bahsedeyim, ikinci paragrafı da eğer diziyi izlemediyseniz okumamanızı tavsiye ederim. Dizi, Walter White adındaki bir kimya öğretmeninin akciğer kanseri olduğunu öğrenmesi sonucu ailesini, kendi ölümünden sonra idare edecek kadar para kazanmak için meth üretim sürecini ve daha sonra olanları anlatıyor. Dizi bir çok kişi arasında fenomen olmuş durumda ve bazı bölüm ve sahneler tekrar tekrar izlenecek kalitede.

walter-whites-570x314

Gerçek Walter White (solda)

İşin ilginç kısmına geçelim şimdide. Bryan Cranston tarafından canlandırılan Walter White rolü gerçek bir hikayeden esinlenmiş. Her ne kadar gerçek kurguyla ilerlemesede dizi ve gerçek hayat arasındaki güçlü bağlantılar dikkat çekiyor. 2008 yılında dizi yayına başladığında gariptir ki insanlar aynı özelliklere sahip bir diğer Walter White’tan haberdar oluyorlar. Ancak bu sefer olaylar gerçek hayatta. 2012 yılında ise gerçek Walter White 2012 yılında tutuklanarak hapse gönderilmiş.

Tüm bunlara rağmen gerçek hikayede Gus Fring ve diğer isimlerin temsil ettiği kişilerin olup olmadığı bilinmiyor. İlginç.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir