Whatsapp mavi tik işaretini nasıl kaldırabilirim ?

Başlığı “insanlara düşman olmadan nasıl geçitirebilirim” olarak da değiştirebiliriz. Bir önceki yazıda Whatsapp ‘ın yeni uygulaması “mavi tik” ten bahsetmiştim. Ne olduğu hakkında kısa bir açıklama yapayım, mavi tik dediğimiz şey karşı tarafın sizin mesajınızı gördüğü anlamına geliyor, şüphesiz.

Bazı insanlar bundan rahatsız olabilir, kaldı ki opsiyonel bir özellik olmamasından dolayı mavi tık olayını kapatamıyoruz. Ancak, mavi tik özelliğinin tam olarak çalışabilmesi için her iki kişinin de uygulamanın son sürümüne sahip olması gerekiyor. Yani siz son sürüm indirdiniz ama karşı taraf son sürümü kullanmıyorsa özellik çalışmıyor.

Siz de karşıdaki kişiye okundu mesajı gitmesini istemiyorsanız uygulamanız gereken bir kaç pratik yol var.

  • İlk olarak Whatsapp’ın son sürümünü kaldırıp bir önceki sürümü kurmanız gerekiyor. Aman dikkat güvenilir kaynaklardan indirmenizi şiddetle öneriyorum çünkü Google Play onayı olmadığı için içinden ne çıkacağı hiç belli olmaz.
  • Bir diğer yol ise mesajları panelden okumanız. Bildiğiniz üzere Whatsapp bildirimleri Android kullanıcılarında panele düştüğü için uygulamayı açmadan direkt olarak panelden okuyabilirsiniz , ancak bir handikap var, uzun mesajların devamını okumanız için elverişli bir yöntem değil.
  • Diğer yöntem ise eğer cihazınız destekliyorsa ana menünüze bir sayfa oluşturun ve buraya Whatsapp widget’i ekleyin. Uzun ve çoklu mesajları buradan direkt olarak okuyabilirsiniz.

Söyleyeceklerim şimdilik bu kadar, eğer başka yollar da bulursam muhakkak yazarım, hadi kendinize iyi bakın.

whatsapp-mavi-tik-kaldirma

Kenan CANOL

Google sayfama göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir