Windows 10 fiyatı ne olacak ? İşte beklediğim an

Daha önceki yazılarımda sürekli bahsettiğim bir konu vardı ki o da Windows 10’un Windows 8 gibi bir yükseltme kampanyasıyla gelmesini istediğimdi. Bugün okuduğum bir haberle Windows 8 kullanıcılarının Windows 10’a ücretsiz yükseltme yapabileceğini gördüm, çok sevindim. Benim gibi Windows 10 bekleyenler ise yeni sürümle 2015’in ilk çeyreğinde tanışacaklar.

Windows 8 kullanıcıları ücretsiz yükseltme yapabilecek dedik, peki Windows 7 kullanıcıları için bu işlemin ücreti nedir ? Söyleyeyim, $30 gibi bir fiyat biçilmiş. Daha önce Windows 7’den 8’e geçiş için 30 TL ödemiştim. Bunu da göz önüne alınca iyi ki geçmişim diyorum, 30 liraya Windows 10 sahibi de olmuş oldum böylelikle.

Windows 10’un sıfırdan fiyatını bilemiyorum ama çok yüksek bir bantta geleceğini sanmıyorum ki bunu da zaten ücretsiz yükseltme haberlerinden rahatlıkla çıkarabiliriz.

Sunduğu bu avantaj dolayısıyla Microsoft zaten hakim olduğu pazarda yerini daha da sağlamlaştıracak gibi. Ayrıca Windows 10’un Windows Phone’lar için de radikal değişikliklerle geleceğini belirtmekte fayda var.

Ekleme : Yazıyı yazdıktan 2 saat sonra Microsoft yeni Windows’u tanıttı, beklemediğim bir hamleyle yeni Windows sürümü 10 olarak duyuruldu. 9’ları 10’la değiştirdim (:

One thought on “Windows 10 fiyatı ne olacak ? İşte beklediğim an”

  1. Ukash Kart says:

    win8’den sonra çok erken geldi o yüzden umarım fiyatları tavan olmaz. daha yeni win8 lisansı aldık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir