Windows 9 için çıkış tarihi belli oldu

Merakla beklenenler arasında olan Microsoft’un Windows 9 haberi için sevindirici duyuru geldi. Daha önce başlat tuşundan daha bir çok özelliğin video olarak yayınlandığı Windows 9 için duyuru tarihi 30 Eylül olarak belirlenmiş. San Francisco da yapılacak etkinlikle Windows 9 bekleyenlerin merak ettikleri ayrıntılar belli olacak.

Daha önce ne gibi özellikler açığa çıkmıştı ?

Windows 9 için bir çok sızıntının yer aldığı video şu şekilde.

Gördüğünüz gibi ayrıntı ama işlevsel özellikler eklenmiş. Çoklu masaüstü desteğinin hızlı ve etkili kullanımına dikkatinizi çekmek isterim. Genel arayüz olarak pek değişiklik görülmese de simgelerin bir kaçının elden geçirilmiş olduğu aşikar.

Başlat menüsü uzun zamandır beklenen ama bir türlü gelmeyen özellikti. Ona da yeni Windows sürümüyle kavuşuyoruz. Daha ayrıntılı bilgiyi videoda izleyebilirsiniz. Bir diğer gözüme çarpan nokta da artık sağ üst köşeden yapılan arayüz değiştirme işleminin alt bara taşınmış olması. Eski alışkanlıklara geri dönülmesi bir bakıma iyi oldu diyebilirim.

Benim temennim Windows 7 sahiplerine sunulan kolaylığın *Windows 8’e güncelleme için 30 TL gibi bir ücret ödemiştim* Windows 8 kullanıcıları için de olması. Tereddüt etmeden geçebilirim.

Kenan CANOL

Google sayfama göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir