Winx Dünyası

Bir çok yazıda oyunlar hakkında gelişimsel açıdan ne kadar önemli oldukları konusunda bilgilendirme yapmıştım. Önceki yazılarımda bu söylemlerimi okuyabilirsiniz. Oyunların psikolojik olarak gelişimdeki önemini siz de benim kadar desteklersiniz umarım. Neyse ki millet olarak yeniliklere açık olduğumuz için düşünme açısından zorlanmıyoruz. Peki bu zamana kadar örneklendirme olarak sürekli erkek çocuklarından örnek verdik. Kız çocukları için internette oyun oynamak yok mu ? Tabii ki var.

Kız çocuklarının istekleri ve tercihlerinin tamamen farklı olması sebebiyle sadece kız çocuklarının oyun oynaması için açılmış siteler dahi var! Renk, tema, içerik olarak tamamen onlara hitap eden ve bir o kadar da başarılı olan siteler var. Geniş açıdan baktığımızda kız çocukları genelde, winx oyunları, barbie oyunları, yemek yapma, makyaj yapma gibi kategorilerde istekliler ve oyunlarını bu kategorilerden seçiyorlar. Özellikle de çizgi film karekterlerinin yer aldığı oyunları seçmeleri yadsınamaz bir gerçek. Sadece oyun olarak da değil, giydikleri kıyafetlerden kullandıkları eşyalara kadar bir çok seçimlerini bu yönde yapıyorlar.

Winx dünyası gibi güzel bir örnek verebilirim size. Kısaca bir kaç örnek vereyim winx oyunlarından. Yemek yapma, makyaj yapma, bebek giydirme gibi kategorilerden bahsetmiştim. Winx dünyası ise bu tüm kategorileri bir araya toplayarak winx karakterleriyle daha sevimli bir hale getiriyor.

Kız çocuklarının da oyunlar konusunda istekli ve bu isteklerinde haklı olduklarını söyleyerek yazıyı sonlandırıyorum (: İyi eğlenceler!

Kenan CANOL

Google sayfama göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir