WordPress 404 bağlantı hatalarını düzeltmek

WordPress kullanıcılarının muzdarip oldukları konulardan birisi de 404 bağlantı hatası aldıkları sayfaları düzeltmektir. Çoğu arama motorunun ki en başta Google için bu hata sayfaları birer eksi puan niteliğinde olup, düzelttiğiniz takdirde hanenize yazılacak artı puanın da habercisidir.

Kendim WordPress kullandığım için bu platform hakkında bilgi vereceğim ancak diğer içerik yönetim sistemlerinin de benzer eklentileri, eklenti olmasa da kodlaması vardır kullanılıyordur. WordPress için kullanacağımız eklenti ise 404 to start eklentisi.

Bu eklenti sayesinde 404 hatası aldığımız sayfalar otomatik olarak anasayfaya yönlenecekler. Böylelikle kişi ulaşmak istediği konu siteden kaldırılmış olsa dahi anasayfaya yönlendirilip sitede kalması sağlanacak. Yapmamız gereken ise sadece WordPress admin paneline girip eklentiler sekmesinden yeni eklenti butonuyla 404 to start eklentisini aratarak kurmak.

Eklentinin varsayılan ayarlarını kullanmanız yararınıza olacaktır. Eğer ki bu konuda bilinçli hareket etmiyorsanız ayarlarla oynamanız sitenize zarar verir ve geri dönüşü zor olan bir yola girmeye başlarsınız. Bu yüzden ayarlara dokunmadan eklentiyi aktifleştirip kendi çalışmasına bırakabilirsiniz. Test etmek için ise sitenizde olmayan veya hata veren bir linke tıklayarak anasayfaya dönüşü izleyebilirsiniz.

Kolay gelsin.

Kenan CANOL

Google sayfama göz atabilirsiniz.

1 Yorum

  1. Eskişehir Çilingir   •  

    Elinize sağlık güzel paylaşım olmuş. Benim gibi başka ihtiyaç sahiplerine de umarım faydası olur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir