WP-Mail-SMTP ile güvenli mail gönderimi

WordPress sistemini kullanıp contact form 7 ya da diğer iletişim araçlarından verim alamıyorsanız, verim almayı geçtim hiç işe yaramıyorlarsa buna bir çözüm bulmak lazımdı. Bulundu da.

Hosting sunucuları artan spam mail gönderimlerini engellemek için mail fonksiyonlarını kapatıyorlar. Bunda haklı haksız yön aramıyorum, çünkü işin tam içerisinde olmadığım için artı eksi yönlerini bilmiyorum. Eminim problemi en aza indirebilmek için çalışıyorlardır.

Bizim elimizden gelen ise bu soruna bir çözüm getirmek, ya da en azından çözümleri uygulayabilmek. Gerekli teknik bilgilere sahip olmadığım için uygun çözümleri kullanmak işime geliyor hani. Kısa bir özet geçeyim;

WP-Mail-SMTP sayesinde maillerimizi sunucu üzerinden smtp protokolünü kullanarak güvenli bir şekilde göndereceğiz, böylelikle hem gönderdiğimiz mailler hem de contact form 7 gibi eklentilerin bize gönderdikleri mailleri büyük ihtimalle hedeflerine ulaşacaklar. Büyük ihtimalle diyorum çünkü hala spam olarak sayabilecek sunucular bulunuyor. Bu kısımda ise  kendi sunucunuzun mail adresleri için gerekli ayarları yapacağız.

Öncelikle WP-Mail-SMTP eklentisini indirip kuruyoruz. Normal wordpress eklentisi gibi kuracağız ek bir kurulum seçeneği yok.

Kurulumdan sonra Ayarlar > Email panelimize geliyoruz ve ayarlarımızı yapmaya başlıyoruz.

WP-Mail-SMTP-ayarlari

Sadece gerekli kısımlara kendi bilgilerinizi yazarak kaydedebilirsiniz. Dilerseniz sistemin çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için de en aşağıda bulunan test mail seçeneğini kullanarak bir test postası gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir