Xperia Z4’ün ayak sesleri

Sony, Xperia Z serisiyle birlikte sağlam bir sıçrama yaşadı. İlk telefon Xperia Z ile telefonların suya dayanıklı olabileceğini kullanıcılara gösteren Sony, Z3 ile bu çıtayı daha da yükseltti ve her Z modelinde adından söz ettirmeyi başardı.

Piyasadaki diğer üreticilerle başa baş bir mücadele verirken bir adım önde olmayı başardı bence. Ardından Z3 ile de şu anda en güçlü akıllı telefona sahip olduğunu söyleyebilirim. Ama bu Sony için yeterli mi ? Bence değil. Öyle ki şimdiden Xperia Z4 için söylentiler başlamış durumda.

İlk söylentiler olması sebebiyle bir çok uydurma bilgiye rastlayabiliriz ama ateş olmayan yerden duman çıkmaz hesabı, bakalım neler sızdırılmış.

Xperia Z4’ün Qualcomm Snapdragon 810 64 bit işlemciyle gelmesi bekleniyor, bunun yanında 4 GB RAM ve 32 GB dahili hafıza, 5.5 inç QHD ekran da söylenenler arasında. Ayrıca yeni nesil akıllı telefonlar gibi Z4 de; adı Lolipop olarak belirlenen Android 5.0 ile gelecek. Kamerası ise iyileştirilmiş 20 MP olması muhtemel.

Z3’ün hemen ardından bu haber biraz moralinizi bozabilir ama telefonun önümüzdeki aylarda tanıtılıp yaklaşık 1 yıl sonrasında piyasaya sunulacağını düşünürsek, biraz rahatlayabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir