Yararlı Android uygulamaları – bölüm 2

Bir önceki Android yazımda mail uygulaması cloudmagic’i tanıtmıştım. Uzunca bir girişten sonra uygulamayı tanıtabilmiştim daha doğrusu. Diğer kullandığım uygulamaları da tanıtmak istedim.

Öncelikle forum takip uygulamasından bahsedeyim. En başından beri kullandığım uygulama tapatalk, uygulamanın pro sürümüne sahip olmanız gerekmiyor çünkü ücretsiz versiyonu tamamiyle yeterli. Kullanıcı girişi yaptıktan sonra istediğiniz forumları uygulamaya tanıtarak özgür bir biçimde gezintinizi yapabiliyorsunuz. Yeri geliyor bilgisayardan bile hızlı bir şekilde konulara erişebiliyor ve özel mesaj gönderebiliyorsunuz. Ayrıca bildirim özelliği sayesinde size gönderilen özel mesajları ve bilgilendirilmek istediğiniz konuya gelen cevaplar anında cebinize geliyor. Çok faydasını gördüğüm bir uygulama.

İkinci tanıtmak istediğim uygulama ise kare karalamaca sevenler için. Bulmaca gazetelerinde sayılarla oynanan kare karalama oyununu görmüşsünüzdür. Görmeyi geçelim en az bir kere nasıl oynandığını çözmek için karalamışsınızdır bile. Çok eğlenceli bir oyundur. Android için de yayınlanan uygulaması ile zorluk dereceleri sıralanmış yüzlerce kare karalama bulmacasına erişebilirsiniz. Uygulama ayrıca bir bulmacayı kaç dakikada çözdüğünüzü de hesaplıyor. Adı, griddlers plus. Yine ücretsiz olarak indirebilirsiniz, ama içerisinde reklam bulunuyor, tam ekranı kaplamadığı için sorun çıkaracağını sanmıyorum.

Bir diğer uygulamam, Vocabla. Yabancı dilinizi geliştirmek istiyorsanız şiddetle tavsiye ederim. Uygulama yalnızca kelime haznesi üzerine kurulu. Adı üstünde “vocabulary” gelişimi için hazırlanmış. Eğitim ve test olarak iki aşamadan oluşuyor. Sevdiğim yanı ise eğer ki bir sınava girecekseniz o sınava ait vocabla paketini indiriyorsunuz ve atıyorum YDS’de en çok çıkan kelimeler üzerinde yoğunlaştırılmış bir eğitim yapıyorsunuz. Her gün gelen bildirimleri ile de testler hatırlatılıyor ve kelimelerin hafızanızda canlı kalması sağlanıyor. Güzel bir gramer ve speaking uygulaması da eklerseniz özel derslerden farkı kalmaz.

Şimdilik bu 3 uygulamayla konuyu kapatalım. Diğer yazılarda da yine kullandığım ve işe yarar uygulamaları tanıtırım. Kolay gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir