Yeni Nexus için sıra Motorola’da

Google’ın stok Android yüklü telefon serisi Nexus için bu sefer Motorola üretim yapıyor. Asus ve LG’den sonra yeni Nexus için kolları sıvayan Motorola, sızıntılar sonrasında cihazın bilgilerinin açığa çıkmasına engel olamadı. Nexus X, Fransız alışveriş sitelerinden birinde teknik detaylarına kadar görüntülenmiş.

Paintten bozma etiketleriyle dikkatimi çekiyor bu TK. Nexus X’in görüntülenen özellikleri şunlar, cihazın tasarımı hakkında bir bilgi yok ama sunuma 2 ay kadar süre kaldı, yakında tasarım örnekleri de sızmaya başlar.

Nexus-x-teknik-detay

Cihaz 32 / 64 GB depolama alanlarıyla gelecek. 13.1 MP kamerası, 2,7 GHz Snapdragon 805 işlemci ve 5,2 inç ekrana sahip olacak. Daha önce Android L adıyla sunulan, tarama testlerinde Android LMP kısaltmasıyla yer alan yeni sürümün Android Lemon Meringue olacağı da bir nebze görülmüş oldu.

Nexus X’in Ekim ayında piyasaya sunulacağı konuşuluyor. Yani 2 ay sonra telefonu göreceğiz. Fiyatlar ise hayli yüksek olacak gibi. Avrupa’da 32 GB olan versiyon 419,99 euro iken 64 GB olan cihaz ise 449,99 euro fiyatıyla raflarda olacak. Türkiye’de ki fiyatın 2000 liradan aşağı olacağını hiç mi hiç sanmıyorum. Zorlarsak 2200, 2300 bile olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir