Akılaldıran zombi şakası

31İnsanların ters anlarına denk geldiğinizde normal davranışlarınıza aşırı fazla tepkilerle karşılaşabilirsiniz ki bu gayet doğaldır, hani karşınızdakinin o anda o davranışı kaldıracak hali yoktur, kafası başka işle meşguldür ya da ne bileyim istemiyodur işte.

Şaka programlarını izlerken sürekli bu durumla karşılaşacakmışım gibi hissederim, ulan bunu bana yapsalar kafa göz dalar mıyım acaba diye de geçiririm içimden, bilmiyorum belki o anda farklı şeyler düşünürken hiç beklemediğim anda geldiği vakit benim dahi tahmin edemeyeceğim davranışlarım olabilir.

Özellikle Türkiye’de “aşırıya kaçılmış” şakaları kaldıracak vatandaş bulma olasılığınız oldukça düşük onu söyleyeyim. Şakanın planlanmasına da bağlı olduğunu düşünüyorum ama mesela bir zombi şakasını Türkiye’de yapsanız zombiye doğru koşan kunduralı adam tipini göremezsiniz diye gibi bir kesin yargıdan bahsedemiyorum. Hatta buna karşı dikkatli olup zombi kılığına girmemeniz, aksi halde sağlam bir dayak yeme ihtimalinizin bulunduğuna dair de hiddetle uyarmak istiyorum. Amaaaaa, bunları geçtim, üzerinde emek harcanmış bir prodüksiyonla fena şakalanmak var.

Mesela şu şaka size yapılsa ? Ne tür bir tepki verirsiniz ? Yüzde 99 (ben de içerisindeyim) kaçarsınız. Özellikle baştaki patlamaların olduğu düzenekte topuklarım kaba etime çarpa çarpa mekanı terkederim. Aman bana yapılmasın böyle şakalar, ki zaten başkalarına da yapılması taraftarı değilim. İnsanın kalbi var, tansiyonu var, şekeri var. Aman abicim, gencim henüz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir