Amazon’dan G710 da geldi

Black Friday indirimlerinde Corsair K70 alma amacındaydım ama bir türlü vergi sınırının altına inmeyince ben de Logitech G710 alayım dedim. Fiyatı da gayet iyi seviyeye düşünce önümde hiçbir engel kalmadı. Logitech G710’u en dip fiyattan yani $49.99 gibi bir ücretle aldım. Türkiye satış fiyatlarını gördüyseniz ve eğer ilk siparişinizse kullanabileceğiniz $5 değerindeki indirim koduyla da daha iyi fiyata alabileceğinizi bildirmek isterim.

Çok şükür ki erken davranıp hemen almıştım çünkü Amazon üzerinden dünyanın her yerinden alışveriş yapan kullanıcılar sağolsunlar stokları hemen erittiler ve ürün fiyatı tekrar eski haline döndü. Gerçi eski fiyatı da yine gayet uygun.

kenancanol-com-g710-incelemesi (2)

Klavyeye gelecek olursak ben 26 Kasımda sipariş verdim. Açıkçası bu siparişimde biraz daha bekledim çünkü Black Friday indirimleri sebebiyle bir hayli yoğun geçtiğini zannediyorum kargo süreçlerinin.

Yaklaşık 14 gün sonra ürün elime ulaştı.

Artılar ve eksilerle konumuza devam edelim.

Artıları

G710 mekanik klavye olduğu için yazma hissiyatı müthiş. Bu yazıyı yazarken elimden kayıp gidiyor neredeyse makale. Daha önce mekanik klavye kullanmayan arkadaşlar varsa bir mağazaya gidip denemelerini tavsiye ederim. Sonra gelip teşekkür edebilirler 😀

Sol tarafında 1’den 6’ya kadar olan ve bir oyun klavyesi olduğunu belli eden G tuşları yer alıyor. Bu tuşlara Logitech’in sitesinden indireceğiniz Gaming Software ile görevler atayabiliyorsunuz. İlk aşamada sizin oyunlarınızı tarıyor ve ona uygun olan bir liste çıkarıyor, siz de bu listeye uygun şekilde atayabiliyorsunuz tuşlarınızı. Yine aynı şekilde üst tarafta da M tuşları yarıyor ama oyun içerisinde ne derece kullanışlı olur ondan emin değilim.
Tuşların her birinin aydınlatması var, panel aydınlatması yerine tuş takımı aydınlatması kullanılmış. Bu da memnuniyet verici. Panel aydınlatması kullanılamaz mıydı ? Elbet tabi kullanılabilirdi ama bu da benim için kafidir.

Malzeme kalitesi ise orta seviye kullanıcılar için bence yeterli. Corsair’in alüminyum K70’ine benim kadar heves edip alamayanlardansanız sizi alüminyum için doyurmaz ama elinize aldığınızda ağırlığın verdiği kalite hissi de yadsınamaz.

kenancanol-com-g710-incelemesi (3)

Eksilere geçecek olursak

Klavyenin kablosu çok kalın. İçerisinde iki tane USB kablo barındırıyor bu kord. Birisi klavyenin kablosu diğeri de klavye üzerinde bulunan pass-through özellikli USB portun kablosu. İyi düşünülmüş detaylar ama kablo biraz daha ince olabilirdi.

Amerika’dan aldığımız için klavye maalesef US klavye dizilimiyle geliyor. Yani Türkçe klavye gelmiyor ama klavye düzenine alışık biriyseniz ve bakmadan yazıyorsanız bu sizin için hiç bir sorun teşkil etmiyor demektir.

Henüz yazacaklarım bu kadar 2-3 saatlik kullanım sonucunda bunlar benim fikirlerim. Tabii ki ilerleyen zamanlarda fikirlerim değişebilir.

Ne dersem diyeyim, G710 alınıp kullanılabilir bir oyuncu klavyesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir