Android : Anlık çeviri uygulaması Translate Bubble

Pratik uygulamaları her zaman sevmişimdir. Hatta bazı uygulamaları sırf pratik diye arkaplanına bakmadan kullandığım da oluyor. Örneğin Chrome, normalde hiç sevmem ama eklenti desteğiyle beraber pratiklik açısından çok iyi düzeye getirilebildiğinden bırakamıyorum. Yoksa Edge var. Hele bir eklenti desteği gelsin Edge için, o zaman yüzüne bile bakmam (chrome da çok bayılıyodu zaten)

anlik-ceviri-uygulamasiNeyse, Chrome’da beğendiğim eklentilerden biri de yabancı kaynakları okurken çok yardımcı olan [tooltip text=”Google’ın çeviri servisi” trigger=”hover”]”google translate”[/tooltip] özelliği. Bildiğimiz sekme aç oraya gir ordan çevir olayı değil, sayfayı okurken imleç ile seçtiğimiz metni otomatik pencere içerisinde çeviri halinde gösteren bir uygulama. İnanılmaz pratik.

Bu uygulamayı Android cihazlar için de aramıştım ama zamanında bulamadım. Dün öylesine bakınırken ücretsiz olan bir uygulamaya denk geldim. Translate Bubble adındaki uygulama tam da benim istediğim şekilde çalışıyor. Android cihazınızda bir bölümdeki metni seçip kopyaladığınızda uygulama otomatikman devreye giriyor ve çeviriyi gösteriyor. Kısaca uygulama geliştiricisinin belirttiği özellikleri şöyle sıralayalım.

★ Metni kopyaladıktan sonra otomatikman devreye giren Translate Bubble arkaplanda kullandığınız uygulamayı kapatmanıza gerek kalmadan anında çeviri yapma özelliğine sahip.

Translate Bubble uygulaması eğer çeviri yapmayacaksanız 30 dakika boyunca devredışı bırakma özelliği sayesinde sizi rahatsız etmeyecektir.

Android Wear özelliği de bulunan uygulamayla çeviriler anında bileğinizde.

[button url=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fortysevendeg.translatebubble&hl=tr” style=”green”]Uygulamayı indirmek için tıklayın[/button]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir