Bilgitekno.com Teknoloji Haber Portalı

Teknoloji aleminde neredeyse herkesin ilgisini çekebilecek haberler ve yenilikler mevcut. Belki de kısa süre içerisinde muazzam büyüme ivmesi kazanmasının bir ayağını herkesin ilgi alanına hitap edecek içerikleri barındırıyor olması yatıyordur.

Hızlı ivmeyle büyümesinin getirdiği avantajların yanında dezavantajlar da var diyebiliriz. Aslında tam olarak dezavantaj sayılmasalar da bu hızın takip edilemez boyuta ulaşması, dolayısıyla bugün yeni olanın hemen yarın eski vaziyete düşecek olabilmesi büyümenin ne hadde olduğunu gösterir gibi. Teknoloji haberlerini takip eden hemen hemen herkes benimle aynı görüştedir. İşin iyi yönü ise bu dezavantajın kişinin zevk ve ilgi alanlarına göre filtrelenmesiyle tolere edilebilir hale gelebilmesidir. Şöyle açıklayayım; Teknoloji haberleri, içerisinde yüzlerce kategori barındıran ayrıyeten bu kategorilerinde alt başlıklarına kadar inilebilen derin bir kuyu. Ancak ne istediğinizi, neye ulaşmak istediğinizi bilir ve buna göre hareket ederseniz inanılmaz karışık verilerin içerisinde istediğinize dakikalar içerisinde ulaşmanız işten bile değil.

Kısa kısa özet geçeyim. Bir otomobil meraklısı, grafiker, fotoğrafçı, zooloji bilimcisi ya da bilişim sistemleri uzmanı olabilirsiniz, olmanız önemli değil olmak da isteyebilirsiniz. Asıl önemli olan merakınız. Nasıl ki otomobil meraklısı kişi her ay, belki de her hafta güncellenen sektör haberlerini otomobil haberleri başlığı altında takip ediyor ve diğer kategorilere mümkün olduğunca (kişisel zevk ve isteklerini kenarda bırakırsak) az uğruyorsa, bir fotoğrafçının fotoğrafçılık hakkındaki yeniliklere ulaşabilmesi, bir bilişim uzmanının ya da oyuncunun donanım haberlerini takip edip, atıyorum bir DNA araştırmasına denk gelmiyor olması bahsettiğimiz dezavantajın sağlam bir kategorileme ve filtrelemeyle tolere edilebilir seviyeye çekilmesinden dolayıdır.

Kenan CANOL

Google sayfama göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir