Elektrik elektronikte özel tedbirler uygulanacakmış ?

Hani dolar taban fiyatlarda ya, bir de kullandığımız makinelerde vergi çok cüzi ya, e biraz da devlet kazansın değil mi ?

Hali hazırda vergilerle beraber gezegendeki en pahalı elektronik kullanıcılarını barındıran memleketime, ekonomi bakanı nihat zeybekçi bey tarafından açıklanan yeni düzenlemeyle beraber bir sürpriz bekliyor. Açıklaması şöyle

“Önümüzdeki 1 ay içinde ilave gümrük vergilerinde özel tedbirler alınacak. Elektrik, elektronik, cep telefonu ve tablet bilgisayar gibi ürünlerde ek vergi geliyor. Önümüzdeki 1-2 ay içinde özel ürün gruplarında gümrük vergilerinde, ilave gümrük vergilerinde özel tedbirlerle karşılaştığını göreceğiz”

Özel tedbir ne acaba ?

Nedir abi bu özel tedbir ?

Lanet olsun ne bu tedbir ?

Ya Allah aşkına, amacınız ne. Ne yapmak istiyorsunuz, neyin peşindesiniz ? Açık açık konuşun da biz de ona göre hareket edelim.

Bizim memleketin insanı her zorluğa uyum sağlamasıyla ünlü. İsterseniz fiyatlar iki katına çıkacak deyin, en fazla bir kaç ay sonra alışılmışlık mı dersiniz ne dersiniz bilemem, uyum sağlarız eski alış rutinine döneriz. Döneriz ama başka yerlerden sıkarak, neden sıkıyoruz diye sorarsak da bizimkiler özel tedbirleri vatandaşın maaşına uygulamıyorlar. Yazık çok yazık. Allah’ın ilahi adaletine inanıyorum, son çırpınışlar.

Ha bu arada, enflasyonun pinpon topundan hesaplandığını biliyor muydunuz ?

Levent Kırca’nın şu skeci her şeyi açıklıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=3SujgdidSBM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir