Enpara müşteri memnuniyetim

2014 Nisan ayında Enpara müşterisi olmak için başvurmuştum internet siteleri üzerinden, çok geçmeden de Enpara yetkilisi ile bir kafede buluşarak gerekli işlemleri hallettik ve müşterileri oldum.
En baştan söylemek istiyorum, yaklaşık 20 aydır kullanıyorum, tek bir kez dahi olsun müşteri karşıtı hareketlerini görmedim.

Kısaca hizmetlerinden ve memnuniyetimden bahsetmek istiyorum.

Öncelikle, müşteri hizmetlerini aradığınız vakit direk olarak bir yetkiliyle muhatap olabiliyorsunuz. Yani diğer hizmet sağlayıcı bankalar gibi şuna bas buna bas az bekle sonra şuna bas olayı yok. Reklamlarda 30 saniyeden bahsediyordu, doğru. 30 saniye dahi olmadan müşteri hizmetlerinden bir kişi sizinle iletişime geçiyor. Benim için elzem noktalardan biriydi bu.

Reklamlarda da bahsedildiği üzere Enpara ile yaptığınız işlemler sonucunda ücret ödemiyorsunuz. Öyle alışkanlık yapmış ki bende kartlara yatan parayı tek tek ATM’lerden çekip Enpara’ma yatırıyorum. Tek hesap üzerinden kredi kartı borcumu, eft, havale işlemlerimi, fatura ödemelerimi çok seri bir şekilde yapabiliyorum.

Ayrıca, Enpara ile ATM sıkıntınız da yok. Yani belli bir seviyeye kadar. Şöyle ki, Enpara kullanıcısıysanız istediğiniz bir ATM’den banka fark etmeksizin ayda 3 kereye kadar ek komisyon ödemeden para çekebiliyorsunuz. Hafta sonu/hafta içi demden hem de. 3 defadan sonrası klasik komisyon işine dönüyor ama ilk zamanlar bu sınır ayda 1 kezken şimdi 3, ilerde daha da artabilir.

Maalesef ayda 1 kez olmak üzere yeniden düzenlenmiş kampanya.

Benim gibi internet üzerinden Steam ve Google Play ödemeleriyle oyun / hizmet satın alan biriyseniz, Enpara’yı sırf bu iş için bile kullanabilirsiniz. Yaptığınız ödemelerin yüzde 50’si ( 25 liraya kadar olan kısmı ) her ay size geri ödeniyor. Mesela bugün, geçen ay yaptığım ödemelerin 25 liralık kısmını geri aldım.

Enpara hakkında söylenecek daha bir çok olumlu şey var ama ben şu ana kadar bunlarla dahi gayet memnunum. İnce eleyen sık dokuyan biriyseniz düşünmeden Enpara’ya geçmenizde hiçbir problem yok.

Bu arada Enpara bu yazı için bana para mara da vermiyor, yer yer eleştiri getirdiğimiz sistemler varken böylesine güzide sistemleri de yüceltmek gerekli diye düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir