Eskişehir otobüs bileti

Eskişehir otobüs bileti alarak göreceğiniz o kadar çok şey var ki bilemezsiniz. Ancak en ucuz Eskişehir otobüs bileti için en uygun satış platformu www.clickbus.com.tr olduğunu söylemeden geçmeyelim.

İç Anadolu kentini yakından tanıyalım

İç Anadolu’nun Yukarı Sakarya bölümünde kurulu olan Eskişehir, Türkiye’nin altıncı büyük şehri. Meşe ve çam ormanları, Sakarya ve Porsuk Yaylaları Sündiken Pahları bulundukları yörelerde güzellikler sergiliyor.
Eskişehir’de yaz aylarında çok sıcak günler yaşanır. Sıcaklık 25 derecenin altına hemen hiç düşmez. Ancak yaz akşamları oldukça serindir.
• TARİHİ ESERLER
Eskişehir’de en önemli tarihi kalıntılar, şehrin 43 kilometre güneyinde bulunan Seyitgazi’de toplanmış. Seyyit Battal Gazi Türbesi burada. Çukurca köyünde Doğanlı Kale Kümbet köyünde Aslanlı Mabet, Yapı Idak köyünde Hisar Kaya Yazıdere köyünde Oryanbaba Türbesi Çukurca köyünde Gerdek Kaya, Gökçegüney köyü İnli Yaylası’nda Dua Yeri tarihi önemi büyük kalıntılar.
Tarihin ünlü Midas Şehri Yazılı kayalar Eskişehir’e 89 kilometre uzaklıkta, Çifteler kasabası yakınında.
Mihalıççık ilçesinin Sarıköy mevkiinde Yunus Emre Türbesi bulunuyor. Yunus Emre köyü olarak isimlendirilen bu yörede her yıl 6-12 Mayıs günleri arasında anma törenleri düzenlenir.
• DOĞA GÜZELLİKLERİ
Mihalıççık ilçesine 2 kilometre uzaklıkta bulunan Kalburcu, ağaçlıklı güzel bir mesire yeri. Her yıl, Mihalıççık günü olarak kabul edilen 6 Temmuz günü burada toplanılır. Civarda Sanyar Barajı çevresi ve Koyunağılı Köyü Gölü de piknik yapılıp balık tutulan yerler. Eskişehir’e 60 kilometre uzaklıkta Kalabak Başı Çifteler ilçesi yakınında Sakarya Başı Seyit Gazi yakınlarında Büyük Yayla

İl yakınlarındaki Porsuk Baraj Gölü çevresinde Musa özü ve Göleti, rağbet gören mesirelikler.
• ÖZELLİKLERİ
Eskişehir’e özgü “Lületaşı”ndan yapılmış pipolar, ağızlıklar, bilezikler kolye ve baston sapları, yurt çapında hediyelik eşya olarak kapışılır.
• NASIL GİDİLİR
Bu ilimize karayolu ve demiryolu ulaşımı var. Eskişehir’e İstanbul Ankara ve İzmir’den çeşitli tren seferleri yapılır. Eskişehir hemen her ilimize karayolu ile bağlantılı. İstanbul’a 312, Bursa’ya 150. Ankara’ya 231, Zonguldak’a 377, İzmir’e 446, Samsun’a 643, Çanakkale’ye 449, Mersin’e 706, Adana’ya 714 kilometre uzaklıkta.

Eskişehir otobüs firmaları

Eskişehir otobüs firmaları arasınde en önemlisi Buzlu Turizm ve Anadolu Turizm şirketleridir. En uygun Lider Anatolia Turizm otobüs biletini www.clickbus.com.tr bulabilirsiniz.[

Kenan CANOL

Google sayfama göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir