GTA V PC için ikinci video yayınlandı

GTA V ‘in PC için çıkmasına günler kala – ki kendisi 14 Nisan’a ertelenen ve bir daha ertelenmeyeceğinin sözü verilen tarihte çıkacak – oyuncular hayli heyecanlanmaya başladı.

Oyunun konsol sürümlerinden farklı olarak şu yeniliklerle geleceği söyleniyor

– Daha fazla araç ve yaya trafiği.
– Kırsal bölgede daha çok bitki detayı.
– Detaylandırılmış araç içi göstergeler ve dokular.
– Gelişmiş dokular, görüş mesafesi, hasar ve hava efektleri.
– GTA IV’teki gibi bir video editör.
– 100’den fazla yeni müzik.
– Yeni shooting range etkinlikleri, yeni silahlar.
– Araç içinde ve dışında fps (first person shooter) kamerası.
– 4K (4096 x 2160) çözünürlük desteği.
– GTA Online soygunları(orijinal adıyla Heists).

Tabii bunların hepsi de muazzam özellikler. Oyunculara farklı hazlar yaşatacağını düşünüyorum özellikle de FPS modu ve Heists modlarının.

Oyunlar için uygun olanın konsollar mı yoksa PC’ler mi oldukları sürekli tartışılan konulardan olmuştur. Benim şahsi görüşüm ikisinin de farklı kullanıcı profili için olduğu yönünde. Şöyle ki; uzun süre yeni sistem toplamadan oyunumu oynayayım, grafiklerin ultra yada high olması benim için “pek” farketmiyor diyenlere konsoldan başkası yalan, hele de bir zamanların “konsolda FPS mi oynanır” sözünün günümüzde geçerliliğini kaybetmesiyle bu savım pekişti. Ama, ben oynadığım oyunu Full HD ultra ayarlarda 60 fps oynamam, sistemin de en babasını parayı basıp alırım diyenler de bu sefer PC’ye yönelirler. Farklı açılar.

Neyse, şimdi sizleri GTA V için yayınlanan ikinci trailer ile başbaşa bırakayım. Görüntüler oyunun son grafik ayarlarıyla elde edilmiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir