LG G2 için Android 5.0.1 görüntülendi

LG verdiği sözü tutuyor ve G2 için güncellemeleri yayınlayacağına dair haberleri gün geçtikçe görmeye başlıyoruz. HTC’nin M7’sine gelen güncelleme sonrası LG ‘de G2 için güncelleme denemelerine başlamış durumda.

G2 ile birlikte yeni bir çevre kazanan LG bu telefonu piyasaya sürerken daha önceden kullanıcıların canlarını yakan “güncellememe” hastalığını da atlatmış görünüyor.

G3’ün güncellemeyi alması sonrasında G2 için de kısa zamanda 5.0.1’in kullanıcılara sunulması söz konusu. Kore sürümüne gelen yeni Android görüntüleri bir kullanıcı tarafından yayınlandı. Videoda G2 için gözle görülür bir değişim söz konusu. Tabi cihazın Kore sürümü farklı olduğu için SD kart girişi gibi bazı farklı özellikler görülebiliyor.

Henüz daha Avrupa’da yayınlanmayan 5.0.1 için öncelikle Avrupa sürümünün yayınlanmasını beklemek zorundayız. Avrupadan aşağı yukarı 1 ay sonra da Türkiye’de yayınlanacağından bahsedebiliriz.

Videoda gözüme çarpan nokta G2’nin 5.0.1 ile birlikte bir hayli akıcı kullanıma sahip olması. 4.4 ağır demiyorum ama klasik Android hamlesi “yenisini çıkar eskiyi kastırabildiğin kadar kastır” olayı bu sefer uygulanmamış gibi.

Daha stabil ve sade bir arayüzle beraber G2 kullanmaya az kaldı diyebiliriz.

Kenan CANOL

Google sayfama göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir