Mutlaka oynanması gereken bir oyun, Legend of Grimrock

Son zamanlarda çıkan oyunlardan çok da zevk almıyorsanız ve kendinizi daha da zorlu, her aşamada ne yapmanız gerektiğini kendi başınıza gizlenmiş ipuçlarını bularak öğrenmeniz ve bulmacaları çözmeniz gerektiren bir oyun istiyorsanız Legend of Grimrock’u mutlaka denemelisiniz.

Çarpık çurpuk giriş olduğunun farkındayım ancak oyunu oynamaya başladıktan kısa süre sonra ne demek istediğimi gayet iyi anlayacaksınız. Günümüz oyunlarını bilirsiniz, nereye gideceğiniz ne yapmanız gerektiği adım adım belli edilir, ya ışıklarla ya sağdan soldan fırlayan emirlerle yolunuz bellidir. İlk bulmacadan sonra kendini tekrar eden sıkıcı bölümler bitse de gitsek havası oluşturur. Ama Legend of Grimrock bu aşamada kendini aşmış ve türüne sağlam bir örnek olmuş diyebiliriz.

Gerek karakter gelişimleriniz olsun, gerek kendini tekrarlamayan bulmacalar olsun gerekse bir anda sizi canavar çukuruna bırakması olsun her bölümde sıkılmadan oynayacağınız oynanışa sahip.

Legend of Grimrock 2’ci oyunu da sanırım çıkmıştı. Ama ilk oyunu oynamanızı daha sonra 2.ye geçmenizi tavsiye ederim. Uzun zamandır vur-kaç oyunlarından gına gelmişti. Eğer hardcore oyunları seviyorsanız, Legend of Grimrock’u denemenizi şiddetle tavsiye ediyorum, kısa olmayan oyun süresi de sizi hayli tatmin edecektir.

Oyunun konusunu kısaca açıklamak gerekirse, 4 kişilik bir ekipsiniz ki 4 kişiyi de siz yönlendiriyorsunuz ve Grimrock dağında zindanlara atılıyorsunuz. Amacınız katlardaki bulmacaları geçerek ve düşmanları alt ederek dağdan kurtulmaya çalışmak.

Kenan CANOL

Google sayfama göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir