Steam kış indirimleri başladı, peki neler var ?

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Steam tarafından indirim sezonu başlatıldı. 22 Aralık tarihinde indirimlerin başlayacağı Paypal tarafından açıkça belli edilmişti ve 22 Aralık geldiğinde bahsedildiği gibi kampanyalar başladı.

Bu sene geçtiğimiz senelerden farklı olarak günlük indirim şeklinde ilerlemeyeceği açıklanan ve tüm indirimlerin ilk günden itibaren 4 Ocak’a kadar geçerli olduğu söyleniyor. Yani öyle şu gün şu indirim var şu gün şu indirim var olayı maalesef yok. Durum böyle olunca da şok indirimler bekleyemiyoruz.

İndirimler başladı peki alınabilecek neler var ?

Steam üzerinden alınan oyunların çok büyük bir bölümü parası verildiği halde oynanmıyor. O yüzden aldığınız oyunu oynayacaksanız alın, yani bence. Eğer beklediğiniz bir oyun varsa ve şu an indirimdeyse hiç durmayın alın, ama ilerde oynarım diyerek oyun almanın mantıklı olmadığını düşünüyorum. Ayrıca Steam üzerinden indirim var diye illa ki ordan alacak değilsiniz. Yasal key satan bir çok site var hepsini inceleyip ona göre bütçenize en uygun olanı seçmenizde fayda var.

Benim gözüme çarpan indirimler arasında The Witcher 3, Life is Strange gibi bir kaç oyun var. Ek olarak söylemek gerekirse eğer bir encard sahibiyseniz 50 liralık Steam alışverişinizin 25 lirasının iade edileceğini de unutmayın. Örnek verecek olursam The Witcher 3, Life is Strange toplamda 65,27 TL. Alışveriş yaptığınızda Ocak ayının ilk 5 iş günü içerisinde 25 TL hesabınıza yansıyacak ve bu iki oyunu 40 TL’ye almış olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir