Steelseries Sensei Raw Heat Orange mouse temizliği

Mouse kullanırken en çok dikkat ettiğim özelliklerden biri de orta tekerleğin düzgün çalışıp çalışmadığıdır. Çok hassas olmamasına özen gösteririm, hani nerde başlayıp nerde durduğunu bilen dişli tipi tekerlekler tercihimdir genelde.

Kullandığım farenin de bu tarz bir tekerleğe sahip olması sevindirici ama bir kaç gün önce tekerlek diğer fareleri duvara fırlatma sebebim olan atlama yapmaya başladı. Bilenler bilir bir sayfayı aşağı kaydırıyorsanız mehter takımı gibi iki ileri bir geri yapıyor. Sayfayı indirmeye korkuyorum o derece sinir sebebi yani. Fırlatamıyorum da bunu.

Ben de açıp temizleyeyim dedim, internette bir kaç yer buldum resimli anlatan ama o derece ileriye gitmeden yüzeysel bir temizlik yaptım.

Öncelikle farenin altında bulunan skatezleri kaldırıp vidaları söküyoruz.

Sonra üst kapağa bağlı kabloyu söküyoruz. Kırmızı daire içindeki bağlantı

1

Ardından orta tekerleğin yanında yer alan siyah küçük dairenin üzerinde bir peçete yardımıyla hafifçe bastırıp tekeri oynatarak küçük tekerin etrafındaki fazlalık yağı temizliyoruz. İsterseniz küçük tekerleği sökebilirsiniz ama o kadar ileri gitmenizi tavsiye etmem eğer fareye zarar vermek istemiyorsanız.

Ok ile gösterilen küçük tekerlekten bahsediyorum.

2

Temizliği yaptıktan sonra tekrar eski haline getirip kullanmayı deneyin, eğer sağlam bir temizlik yaptıysanız sorunun ortadan kalktığını farkedeceksinizdir.

2 thoughts on “Steelseries Sensei Raw Heat Orange mouse temizliği”

  1. Eren Kemal İçecek says:

    Bu işlem ne kadar süreli sonuç veriyor acaba?

    1. Kenan CANOL says:

      çok uzun değil 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir