WordPress “script loaded synchronously” problemi

Sitenizde Twitter’a ait yerleşik bir kod kullanıyorsanız, daha doğrusu dışardan anlık çekim yapan dış kaynaklı bir .js kodu kullanıyorsanız sayfa açılış hızlarının düşmesi kaçınılmazdır. Gtmetrix ya da Google Insight Page Speed gibi tarama yapan sitelerde de karşınıza Script loaded synchronously, need to load it asynchronously şeklinde bir hata / uyarı metni çıkabilir.

Kodların senkronize bir şekilde sayfayla beraber yüklenmesinden dolayı sayfa kodlar yüklenene kadar açılmaz, eğer ki bir timeout sınırı atanmamışsa.

Bunun önüne geçmek için kodların asenkron bir şekilde yüklenmesini sağlamamız gerekiyor ki bunu da şu şekilde yapıyoruz.

Örneğin şu şekilde bir kod kullanıyorsanız

<script type="text/javascript">!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src="//platform.twitter.com/widgets.js";fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,"script","twitter-wjs");</script>

Araya sadece şu komutu eklemeniz yeterlidir.

js.async=true;

Yani işlem sonrasında kodumuz şu şekilde olacak

<script type="text/javascript">!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.async=true;js.src="//platform.twitter.com/widgets.js";fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,"script","twitter-wjs");</script>

Herkese iyi çalışmalar!

Kenan CANOL

Google sayfama göz atabilirsiniz.

1 Yorum

  1. Fissler Teknik Servis   •  

    kesinlikle işime yarayacaktır facebook için durum nedir acaba.?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir