Japonlardan pratik balık tarifi

Bunu yemek için insanlar Japonya’da sıraya giriyorlar, 1 yıl sonraki aile yemeği için şimdiden hazırlanmaya başlıyorlar. Sandınız mı ki o balık öyle kolayca pişecek yenecek üstüne soda içilecek ? Yok öyle bir dünya, balığın dirisine edilmeyen eziyet ölüsüne edilecek ki tadı çıksın yemeğin.

Açıkça söyleyeyim ben izledim tamamını, videoyu açarken pratik dedikleri için açtım ama 5.dakikadan sonra ne için ne diye nasıl açtığımı da unutup balık kafasının halı gibi serilmesini seyrediyordum.

Biz de hala lokantada benim yemek nerde kaldı diye garsona sataşalım. Youtube sayfasında “japon gastronomisi” kullanıcı adıyla paylaşılan video beni balıktan da soğuttu Japonlar’dan da. Çok şükür ocakbaşı var, sofralar var, balık ekmekciler var.

Yahu arkadaş balığın pulunu da israf etmedi adamlar, Çin olsa tamam adamlar yiyecek ne varsa yiyolar derdim de Japonlar’dan bu hareketi görmek şaşırttı. Bilemiyorum tadı nasıl, zaten şimdi sipariş versen 1 haftaya anca yersin. Balığın terbiyesinin damlarda vantilatörle yapılan bir yere girerken besmeleyi unutmamak lazım.

https://www.youtube.com/watch?v=3l7znNHJhsE

One thought on “Japonlardan pratik balık tarifi”

  1. özge says:

    çok begendim blogunuzu verdiğiniz bilgiler araştırmalar çok güzel gerçktn başarılarınızın devamını dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir