Aliexpress alışveriş – Araç içi telefon tutucu

Merhabalar. Geçtiğimiz ay Aliexpress üzerinden aracım için sipariş ettiğim telefon tutucu geldi. 1 aylık test sonucunda artıları eksileri nelerdi bunlardan bahsetmek istiyorum.

Öncelikle aldığım telefon tutucunun iki farklı çeşidi var. Birisi havalandırmaya sabitlenen modeli diğeri de herhangi bir yüzeye yapıştırılabilen model. İkisi de mıknatıslı olması sebebiyle hangisini aldığınız artık sizin zevkinize kalmış bir mesele. Ben ikisini de aldım, birini kendi aracımda diğerini babamın aracında kullanıyoruz.

Türkiye’den neden almadım peki. Daha önce aldığımız modelin mıknatıslı kısmı kısa zamanda işe yaramaz hale geldiği için verdiğimiz parayı da kısa zamanda (1-2 ay içerisinde) gömmüş olduk. Hazır yurt dışından sipariş veriyorum birer tane de bunlardan sipariş vereyim denemiş olurum diyerek alışveriş yapanların sayısı da 15 bin civarı olup da memnuniyet seviyesi yüksek olunca ben de tanesi 5,70$ ten siparişi verdim.. Yaklaşık 15 gün içerisinde adresime teslim edildi. Şahsen Çin’den alışveriş yapınca ilk önce kalitesiz bir malzeme beklentisi oluşmuyor değil. Ama gelen paketi açıp içinden ürünü çıkarıp elime aldığımda küçük boyutuna rağmen sahip olduğu ağırlık kaliteli hissi verdi. Kutu içerisinde 2 tane de mıknatısı geldi, birini telefonun arka kapağına ya da kılıfa yapıştırıyorsunuz, diğeri de başka bir telefonda kullanılmak üzere yedek olarak gönderilmiş.

Yapışkanlı modeli 1 aylık süre boyunca hiç bir sıkıntı çıkarmadı.

Havalandırma sabitlenen modelden çekintim yoktu ama yapışkanlı olan sanki tutmaz, düşer gibi geliyordu bana, ama Antalya sıcağında dahi o yapışkan kendini bırakmadı ve sabit şekilde duruyor. Ayrıca dönme mekanizması da kolay kolay gevşeyecek tipten değil.

Küçük boyutlu olması sebebiyle “lan şimdi nasıl tutacak bu telefonu, benim bile elim ağrıyor bi süre sonra” desem de, köy yolunda dahi maruz kaldığı sarsıntılara göğüs germiş ve beğenimi kazanmıştır kendisi. Muadili Türkiye fiyatları nelerdir hiç araştırmadım. Ama eğer zamanınız varsa ve benim gibi yurt dışından alışveriş yapmayı seviyorsanız bir deneyin derim.

Ürünün Aliexpress sayfasına ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir